• Polski
  • English
  • Deutsch
  • Español
  • Русский

Zwierzęta kopytne

Alpaki już po strzyżeniu

Dumni bo własnoręcznie ostrzygliśmy naszą rodzine Alpakowskich, co prawda jeszcze czują się nieswojo ale mamy nadzieję że szybko przekonają się do nowego, letniego stroju. 

Transport Antylopy Eland

Tym razem naszą przyczepę przetestował 4 letni samiec Antylopy Eland:) . Podróż choć długa, przebiegła bez problemu i już biega na nowym pięknym obszernym wybiegu. Wszystkich zainteresowanych transportem dużych zwierząt zapraszamy do działu kontakt. 

Transport Wielbłąda dwugarbnego

Niemal całą Polskę przejechalismy z naszym sympatycznym kolęgą, który pojechał do nowego domu. Podróż choć długa przebiegła bez problemów. 

Interwencyjny transport zwierząt

Dziś interwencyjnie.... Wraz z Policją, Lekarzami weterynarii oraz przedstawicielami gminy Zabierzów pomagaliśmy w przetransportowaniu bardzo zaniedbanych i przejętych przez Policję zwierząt gospodarskich . 

Zośka ma brata !

Niemal rok po narodzinach Zośki której historie i karmienie butelką opisywaliśmy na łamach naszego FB przyszedł na świat jej brat, (jak na razie imienia jeszcze brak). Na szczęście tym razem sytuacja jest zgoła inna i matka wzorowo opiekuje się swoim potomstwem.

A może jakieś propozycje dla małego alpaka z brodą i w skarpetkach?

Przyjechały kolejne Antylopy

Do Kob Liczi dołączyły kolejne Antylopy, Nilgau i Sitatunga, zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 506-444-080

Chyba trzeba będzie ostrzyc... Zośka rośnie w oczach ;)

Mała Zośka wraz z nastaniem lata naprawdę przyśpieszyła... i bardzo szybko dogania wielkością swoich rodziców.

Antylopy Kob leche (Kobus leche)

Na razie wystraszone i dosyć płochliwe ale z niesamowitym wdziękiem i elegancją. Nowo nabyte Antylopy na razie przechodzą kwarantannę, choć piękna pogoda zachęca do wypuszczenia ich na wybieg otwarty.

Jelenie Mandżurskie

Zlecenie obejmowało dostarczenie dorosłego byka Jelenia Mandżurskiego w pełnym porożu oraz 2 łań tego samego gatunku oraz kilku sztuk Danieli. Jak widać na zdjęciach teren operacyjny stosunkowo trudny, choć pienińskie widoki cudwne. Wszystko oczywiście dowiezione całe i zdrowe a klient zadowolony. A my polecamy się na przyszłość.

Nowa Wielbłądzica :)

Przyjechała dziś do nas młoda samica wielbłąda dwugarbnego. Mamy nadzieję że szybko zaadoptuje się do nowych warunków, i bestresowo przejdzie proces aklimatyzacji. Jak widać na zdjęciach alpaki wydają się być bardzo zadowolone z nowego towarzysztwa.

A może LAMA???

Posiadamy w sprzedaży lamy z poprzedniego sezonu (2014), głównie samce w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy :)
 

Narodziny małej alpaki

Czasami wśród różnych przykrych zdarzeń które Cie spotykają, pojawia się jedno, które napawa Cię tak dużym optymizmem, że możesz zdziałać naprawdę wiele.. I takim wydarzeniem były niedzielne narodziny naszej małej alpaki... Zobaczcie jakie cudo... Może jakaś propozycja imienia dla naszej dziewczyny?  Mały konkurs na naszym Facebooku

WIELBŁĄDY :)

Zwięrzęta dostarczone przez CentrumHodowlane.pl do naszego klienta. Mała fotogaleria - zapraszam. 

Ranczo nasze :)

W ostatnim czasie przybyło troszkę zwierząt kopytnych w naszym Centrum i powoli zaczyna to wyglądać  jak małe gospodarstwo agroturystyczne :). Powstają  nowe wybiegi i stajnie dla naszych podopiecznych w których posiadanie weszliśmy  w dość niespodziewany sposób. Mamy również do oddania w dobre ręce 2 dorosłe samce lam w bardzo dobrej cenie - więcej informacji  tel: 506-444-080      Zobaczcie sami :) 

Wiosenne narodziny mundżaka i kózek

Jak co roku wiosną rodzą się u nas małe mundżaki. Cieszy fakt iż po raz kolejny przyszła na świat mała samiczka. Wiosnę widać również w zagrodzie Kóz Walizerskich, gdzie biegaja już dwa maluchy - samiec i samiczka.

Bison Transport

My się bizonów nie boimy :) - ten transport chyba najbardziej dosadnie udowadnia fakt iż każde zlecenie jest dla nas wyzwaniem. Szczególnie trudna była operacja załadunku tych dzikich zwierząt, biorąc pod uwagę fakt niesprzyjającego terenu i aury. Scania przystosowana do przewozu tego typu zwierząt zwyczajnie tonęła w błocie...

Grudniowy transfer antylop...

Miesiąc grudzień rozpoczął się dla nas naprawdę sporymi wyzwaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zwierząt. Zaczęliśmy od naprawdę dużego kalibru.... ale  tym wkrótce... Z początkiem grudnia dane nam było szczęśliwie przetransportować kilkanaście antylop, w warunkach myślę, że śmiało można powiedzieć ekstremalnych. Mimo Orkana "Ksawerego" który szalał nad Europą udało nam się wszystkie zwierzęta przetransportować cało i zdrowo. Nabyliśmy przy tym wiele doświadczenia i poznaliśmy wspaniałych ludzi za co serdecznie dziękujemy ;)

Przyszła na świat mała alpaka :)

Kilka dni temu urodziła nam się samiczka alpaki. Mała urodziła się chyba w najzimniejszy dzień czerwca i byliśmy pełni obaw, ale alpaki to bardzo twarde zwierzęta pochodzące z niegościnnych terenów Chile. Mała rośnie w oczach a matka pilnie się nią opiekuje. 

Narodziny małego Mundżaka Chińskiego

W ostatnich dniach w naszej hodowli urodził się mały Mundżak Chiński. Samiczka która powiekszyła nasze hodowlane stado mundżaków jest jeszcze bardzo płochliwa i wybitnie trudno zrobić jej zdjęcie. Dlatego też informację o narodzinac publikujemy z delikatnym poślizgiem ponieważ nie chcieliśmy niepokoić matki i malucha. 

Urodziła nam się kózka nubijska...

Przez wszystkich została okrzyknięta "małą księżniczką"  - czterodniowa kózka nubijska która przyszła na świat w naszej hodowli posiada niezwykle barwne umaszczenie. Maluch jak na razie czuje się dobrze, je mleko matki i choć jeszcze większość czasu przesypia, pod okiem mamy próbuje stawiać swoje pierwsze kroki.

Antylopy Sitatungi

Z Wrocławskiego Zoo przyjechała do nas młoda para Antylop Sitatung, tym samym nasze stado tych zwierząt rozrosło się do 5 -ciu sztuk. Na początku nowi przybysze byli bardzo niespokojni, ale już wszystko wróciło do normy. a zwierzęta wkrótce zostana wypuszczone na nowy wybieg.

Przyjechały do nas Jelenie Sika-Dybowskiego

Z Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego przyjechały do nas nowe Jelenie. Jest to młoda para z 2012 roku.
Jelenie Dybowskiego są to jednej z piekniej umaszczonych jeleniowatych. Śierść mają brunatną, zmienną, grzbiet i boki ciała pokryte białawymi cętkami. Długość ciała do 1,5 m, ogona do 20 cm, wysokość w kłębie 75–110 cm, ciężar ciała do 110 kg.

Nasz samiec w Bratysławskim zoo spisał się na medal!

"Boguś przyjechał do nas jako samiec hodowlany  z Polski w drugim kwartale 2012 roku. Po miesiąc kwarantanny został dopuszczony do samic , które zaczął natychmiast kryć. W dniu 23 stycznia 2013 r., we wczesnych godzinach porannych, matka Ayane urodziła pierwsze młode - samczyka o imieniu  Tarak.
Następnego dnia rano, tj. 24-szy stycznia 2013 r., matka Nadira urodziła samiczkę."

Urodziły się Koźlęta ;D !

Para Kózek miniaturowych przyszła na świat w naszym Centrum Hodowlanym, choć są to zwierzaki domowe i stosunkowo popularne, to śmieszne łaciate maleństwa zawsze umieją poprawić humor. Mamy nadzieje że wkrótce pogoda zrobi się na tyle wiosenna że mama z dwójką kózek zostanie wypuszczona na wybiegi zewnętrzne. 

Wizyta na farmie Wielbłądów u naszego przyjaciela Jensa

Jens to prawdziwy miłośnik i znawca wielbłądów dwugarbnych. Dzięki jego uprzejmości mogliśmy się spotkać najpierw podczas jego ferii w Zakopanem a następnie dostaliśmy zaproszenie na rewizytę w Niemczech. Zwierzęta po prostu cudowne, i bardzo zadbane - widać że na tym "Hofie" króluje pasja do zwierząt. Raz jeszcze dziękujemy za gościnność. Wkrótce Wielbłądy dwugarbne zawitają również do nas :) - śledźcie strone ;)

Nasze "śnieżne" Sitatungi oraz wizyta w Krakowskim Zoo

Zima jeszcze długo zapewne nie odpuści i choć ze wszystkich pór roku to właśnie zimy nie lubię najbardziej, to dla takich dni jak dzisiaj jestem gotowy znosić jej wszystkie niedogodności.
Ponieważ było bardzo śnieżnie a niezbyt mroźnie, nasze Sitatungi więc w najlepsze korzystają ze śnieżnej pogody. Odwiedziliśmy również krakowskie zoo... kompletnie zasypane ale za to jak pięknie!

Transport Zebr

Zebry to jedne z trudniejszych zwierząt do transportu, bardzo nerwowe i niebezpieczne choć niesamowicie piękne i przyjazne. Nasza firma miała przyjemność transportować  2 sztuki tych cudownych stworzeń. Przy okazji odwiedziliśmy naszych przyjaciół i zobaczyliśmy wiele pięknych zwierząt. Cała operacja logistycznie odbyła się bez zarzutów choć trudne warunki drogowe troszkę nas spowolniły.

Przyjechały Alpaki :D

Do naszej hodowli dołączyły kolejne już Alpaki. Te niesamowicie sympatyczne zwierzaki dostarczają jedno z najbardziej luksusowych, naturalnych włókien o niesamowitych właściwościach termicznych. Są to zwierzęta które zawsze poprawiają nasz nastrój, ich śmieszny wygląd, łagodne usposobienie oraz niesamowicie miękkie futro sprawiaj że Alpaki są coraz częściej hodowanymi w Polsce zwierzętami.

Gang Olsena czyli kozy miniatury i kozy nubijskie

Posiadamy w sprzedaży śliczne kozy miniturowe różnej maści oraz rzadko spotykane w Polsce kozy nubijskie. Zwierzaki są strasznie smieszne i pocieszne, no i kozy jak to kozy - strasznie rozbrykane. Więcej informacji u Maćka pod nowym numerem tel: 797 - 210- 110    

Urodziny Mundżaka :D !!!

Urodził się nam Mundżak :), mały, maluteńki Mundżaczek :)   Slicznosć:)
.
.
.
.
.
.

Hodowla Łosi i reniferów - krótka fotorelacja

W ostatnim czasie było nam dane odwiedzić i nabyć zwierzęta z pięknej niemieckiej hodowli zwierząt kopytnych. Specjalizuje się ona w hodowli Łosi, Reniferów, Jeleni, Bizonów i innych kopytnych. Prezentujemy Wam kilka fotek z tej ciekawej wizyty.

Dromadery ;)

Wilelbładzice już w nowym miejscu:) - Zapraszamy to zapoznania się z krótką fotogalerią Wielbłądów jednogarbnych. Młode samiczki mają do dyspozycji ogromny wybieg, więc na pewno będą się doskonale czuły w nowym miejscu:).
.
.

 

Powstaje nowa stajnia...:)

Co prawda staw jeszcze nie ukończony a co gorsza nie opity ;P a my ruszamy już z kolejną budową :) Zaczynamy gromadzić materiały na drewnianą stajnie. Ponieważ przybywa coraz więcej zwierząt kopytnych, postanowiliśmy zaprojektować i zbudować podwójne pomieszczenie dla naszych podopiecznych. Co w niej zamieszka? - Sami nie wiemy. w każdym bądź razie dziękujemy Panu Tadeuszowi za ogromną ilość drzewa jaką otrzymaliśmy w prezencie:)

Nasza Sitatunga w Zoo Brratysławie

W ramach współpracy z Ogrodem Zoologicznym w Bratysławie został przekazany nasz zeszłoroczny samiec Antylopy Sitatungi. Mamy nadzieję że spełni oczekiwania koordynatora i opiekunów, a zoo dochowa się w przyszłym roku pierwszych przychówków.

Antylopia rodzina już w komplecie :)

Po zimowych jakże niespodziewanych narodzinach małej Sitatungi i przymusowym rozdzieleniu naszej pary, przyszedł czas na ponowne połączenie rodziny. Jak się okazało przy przenoszeniu z zimowej stajni, nasz jak myśleliśmy na początku samczyk okazał się SAMICZKĄ :). Dokładne oględziny potwierdziły płeć. Cieszymy się więc niezmiernie ponieważ samiczki rodzą się znaczniej rzadziej niż samce. Ku uciesze przechodniów mała bryka po wybiegu.

Nasze oswojone Mundżaki Chińskie


Zapraszamy do obejrzenia filmiku z naszymi oswojonymi Mundżakami Chińskimi...

Przyjechały "czekoladki" :)

Czekoladowe alpaki w naszym Centrum Hodowlanym. Alpaki dzielnie zniosły podróż i już zaaklimatyzowały się na swoim wybiegu, w przyszłym tygodniu dołączy jeszcze kolejna samica, tak więc będą już 3 samiczki w stadzie. Jak się przekonaliśmy szczotkowanie ich nie przynosi żadnych efektów ponieważ po tym zabiegu nabierają jeszcze większej ochoty na kąpiele piaskowe:)

Zoo w Poznaniu na wiosnę :)

Po raz kolejny odwiedziliśmy naszych przyjaciół w Poznańskim Ogrodzie Zoologicznym. Tym razem dane nam było spotkać się face to face z ogromnymi i majestatycznymi Nosorożcami Białymi. Te bardzo rzadkie zwierzęta stanowią dumę poznańskiego zoo i ich opiekunki. Dla gości odwiedzających naszą stronę kilka fotek z  tego niesamowitego spotkania.
.
.

Na gorąco - relacja z Targów w Lublinie :)

Zapraszamy do pierwszej, świeżutkiej relacji prosto z Targów Zoologicznych – ZooPark w Lublinie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na nasze stoisko.  Równocześnie bardzo dziękujemy tym którzy pomogli nam uświetnić naszą wystawę – szczególnie firmie QLA z Bolechowic i naszej niezastąpionej kuzynce Dżej za piękne banery.

Odwiedź nas na Lubelskich Targach Zoologicznych !

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie naszej fimy na Lubelskie Targi Zoologiczne. W imieniu organizatorów, oraz własnym serdecznie Państwa zapraszamy.

to top
facebook
allegro